2008-01-31

Atominė koalicija ir mea culpa

Šiandien svarstome Atominės elektrinės įstatymą. Išsakiau frakcijos nuomonę - negalime palaikyti įstatymo projekto, nes negalime pasitikėti Vyriausybės veikla derybose ir realizuojant visą projektą. Paaiškėjo, ko Valionis važinėjo į Kėdainius pas Uspaskichą - nors Viktoras ir viešai labai kritiškai vertina visą projektą ir kategoriškai pasisako prieš projektą, bet Darbo partijos frakcija visa in corpore balsuoja už projektą.

Taigi, įskaitant tai, kad koaliciniai libcentristai balsuoja prieš šį įstatymą, galime akivaizdžiai matyti, kad įstatymą remia ta pati koalicija, kuri valdė Lietuvą iki Kirkilo tapimo premjeru (Brazausko, Paulausko, Uspaskicho, Prunskienės koalicija). Nieko naujo, - Kirkilas nuo Brazausko paveldo negali atsiplėšti. Per daug stiprios šaknys ir saitai, kurių dėka jis tapo premjeru ir išsilaiko šiame poste - Lopata, Januška, Stonys. O dabar dar ir Uspaskichas.

Deja, tos iliuzijos, kurių turėjome, kai Kirkilas tapo premjeru - kad Lietuva turės bent kiek modernesnę ir skaidresnę valdžią, buvo visiškai nepagrįstos. Tas paaiškėjo jau VSD parlamentinio tyrimo metu.Dabartiniai viražai su Darbo partija - jau nieko naujo.Matant dabartinę situaciją ir premjero veiksmus - belieka sakyti - mea culpa.

4 komentarai:

Polonizacija rašė...

Labas vakaras,

Sveikinam su garbingu Lietuvos atstovavimu per TV polonia. Lenkai gerbia tik lygius sau ir pripažįsta tik jėgą ir tvirtą poziciją.

Beje niekada niekur Lenkijoje (spaudoje, oficialiuose dokumentuose)lietuviškos pavardės nerašomos lietuviškais rašmenimis.
Pavyzdys iš Lenkijos Seimo kronikos:Przewodniczący sejmowej opozycyjnej frakcji LDPP Czeslovas Jurszenas uważa, że minister kultury Saulius Szaitenie powinien złożyć rezygnację bądź zostać zdymisjonowany. "Nie można spokojnie patrzeć na to, jak niektórzy ministrowie kompromitują Litwę i władzę" - powiedział. (Būtų Česlovas Juršėnas, Saulius Šaltenis).
Tas pats su Lenkijos URM, spauda ir t.t.
Ar negalima pasiūlyti Lenkijai susitarimo projektą, pavyzdžiui: "Dėl autentiško vardų ir pavardžių rašymo Lietuvos ir Lenkijos žiniasklaidoje? Iš tikro, tai nei Gazeta vyborča, nei Žečpospolita tikrai niekada nerašė ir nerašys lietuviškų pavardžių lietuviškais rašmenimis. Rašo netgi Adamkiene ("e" o ne "ė"). Tuo tarpu lietuviai rašo "cz","w" ir kt.

Dėl Lenkijos spaudimo dėl rinkimų barjero panaikinimo tautinėms mažumoms, tai nors Lietuvoje jis yra, bet lenkų tautinė Lietuvos Seime atstovaujama, tuo tarpu Lenkijoje nėra rinkimų barjero, bet nėra ir nei vieno lietuvio.
Tai Lenkija galėtų neignoruoti lietuvių ir skirti bent vieną vietą.

Simas K. rašė...

p. Kubiliau, jusu siandieniniai atsiprasymai juokingi. Matosi, kad paskaitinejate savo bloga ir darote siokias tokias isvadas. Bet to per maza. Atsimenu kaip gynete mazumos vyriausybes ideja pateikdami sekmingus uzsienio pavyzdzius. Tuo metu buvo juokinga. O dabar dar labiau juokinga. Visa tai mane privercia nerimauti del skaidrios Lietuvos ateities. Juk is pat pradziu buvo aisku, kad tokia koalicija bus neigali. Tai pasitvirtino. Bet kas idomiausia, kad DP, kuria taip buvo norima isstumti, lengvai susigrazino pozicijas. Ir jokie jos skilimai per dideles itakos nepadare. Visa tai daugiau nei keista... Buvo stumdomasi prie itakos zonu ir visa tai veltui??? Be to, kaip politiko noriu paklausti: kazin, kodel tik dabar sprendziami tie naujos AE klausimai, kai visa tai buvo zinoma tik istojus i ES? Juk procesai galejo prasideti daug anksciau. Bet to keistai nebuvo. Suskubta tik paskutiniais (pries rinkimus!!!) metais. Ir vel keista... Daug klausimu i kuriuos nera atsakymu...

mantas lapelis rašė...

A. Kubiliau,

bernardinai.lt atspausdino seimo posėdžio stenogramą, kurią perskaičius tapo aišku, kokio lygio diskusija įmanoma seime: vieni apie ratus, kiti apie batus. ypatingai nepatiko b. vėsaitė, ignoruojanti visus klausimus dėl ae įstatymo motyvuodama tuo, jog reikia skubėti, mat spaudžia estai ir latviai.

tad, jeigu jūsų pastangos pasipriešinti NDX atstovybės gedimino gatvėje veiksmams buvo nuoširdčios, belieka padėkoti.

linkėjimai

Vytautas rašė...

Man labai patiko alfa.lt portale Vladimiro Liaučiaus padaryta partinių interesų apžvalga, kur taip pat skirta demesio ir koservatoriams.Jo teiginys skamba maždaug taip: visus „populistais“ pravardžiuojantys konservatoriai neturi pasirinkimo su kuo eiti i koalicija ir tampa priklausomi nuo LSDP. Labai daug pasakantis teiginys:-) man kyla klausimu:
1.kodel konservatoriai visas partijas vadina populistais, ekskomunistinemis, jei veliau jas remia (lsdp atveju)?
2.kodel butent su lsdp jie eina i koalicijas neakivaizdzias, o su kitomis partijomis ne?kuo lsdp, konservatoriu manymu, geresne uz kitas?Juk 1,5 metų juos reme.