Apie noro išgyventi galią
Pirmadienį kalbėjau apie noro išgyventi galią ir įtaką politiniam gyvenimui. "Išgyvenimo koalicija", kai kas ją jau pavadino "Dujotekanos koalicija", gimsta sunkiai, nes nesusitaria dėl postų. Metami iš postų pilietininkai atsiskyrė į atskirą frakciją.
O valstybei reikia išgyventi visiško politinio chaoso sąlygomis. Vakar pirmininkaudamas vakariniam Seimo posėdžiui, turėjau jį nutraukti žymiai anksčiau, nei buvo numatyta, nes salėje praktiškai neliko valdančios koalicijos atstovų. Iš ryto mes, opozicija, dar bandėme ginti Vyriausybės poziciją nuo priešingai balsuojančio daugumos buldozerio dėl PVM mokesčio lengvatų, kurios biudžetui kainuos kelias dešimtis milijonų litų, tačiau mums to nepavyko padaryti. Po pietų valdantieji sprendė, kaip išmesti Paleckį ar kokį postą skirti Paulauskui, ir tai jau ne pirmas atvejis, kai po pietų salėje nebelieka valdančios koalicijos atstovų, o darbą turi dirbti vieną opozicija.
Šiandien Europos Reikalų komitete teko stebėti beviltišką ministerijų nesusikalbėjimą dėl esminių energetikos reikalų, dėl Ignalinos II bloko likimo, dėl Elektrėnų modernizavimo ir pan. Šiurpas ima, matant kur šitas chaosas veda: lendam į gerklę Gazpromui net nemirktelėdami. Nes valdžiai labiau rūpi asmeninis išgyvenimas, nei strateginė perspektyva. Nepamenu, ar per visą buvimo politikoje laiką kada nors teko matyti tokį bejėgišką ir beviltišką plūduriavimą esminių strateginių klausimų akivaizdoje
Per visas dienas nuo pirmadienio didelių pastangų dėka pavyko pasiekti tik tiek, kad Atominės elektrinės įstatymo svarstymas nebus Seime forsuojamas ir turėsime bent savaitę laiko pataisoms, kuriomis dar galima kažką pataisyti.Ką reikia taisyti, esu kalbėjęs Seime. Bet valdančiajai koalicijai svarbiau už racionalų svarstymą yra susiplanuotas slidinėjimas ar medžioklė žaliosiose Afrikos kalvose, todėl dar neaišku ar šito pasiekimo (neforsuoti balsavimo) nebus rytoj, poryt atsisakyta.
2 komentarai:
Vaizdai iš tiesų gana niūrūs. Bet ne todėl, kad naujoji nedidelė dauguma gimsta sunkiai, nes nesusitaria dėl postų. Kaip tik „principiniai susitarimai“ jau įvyko: paulauskiniams atiduodamas ministro portfelis ir vadovaujančios pareigos Seime. Jos bus atimtos iš opozicijos atstovų.
Matyt dėl to valdančioji koalicija šitaip elgiasi: nusimuilina iš Seimo posėdžio, Europos Reikalų komitete demonstratyviai nesusikalba dėl esminių energetikos reikalų... Juk A.Kubilius tuoj bus „atleistas“, jo vieton siūlomas A.Paulauskas, tad jau dabar verta parodyti konservatorių lyderiui jo vietą.
Man yra tekę būti ketinamo atleisti padėtyje. Po nelengvų svarstymų nutariau išeiti savo noru. Ne todėl, jog niekada nežinai, kada ir kaip gali grįžti, o dėl paprasčiausio nenoro gaišti laiką, gadinti sveikatą sau ir kitiems.
Toks elgesys Lietuvoje nėra tipiškas: įprasta kovoti iki galo. Juo labiau galbūt šitaip reikėtų daryti būnant renkamose pareigose, į kurias siūlomas abejotinos kompetencijos kandidatas. Žodžiu, sunku ką nors vienareikšmškai patarti.
Labas vakaras.Gerbiamas Kubiliau, kada nustosite mulkinti Lietuvos žmones ir viešai meluoti jiems?Bene 10 metų vaidinote kovotoją su komunistais, nors Tėvynės sąjungos gretose jų nestinga, tokia informacija prieinama ir seimo internetiniam tinklalapy, keikėte Dujotekaną, nors pats Stonys pripažino, jog bene 10m. rėmė Konservatorius.Labiausiai piktina tai, kad dabar Jūs vaidinate kovotoją su valstybininkų klanu, nors visa Tėvynės sąjunga akivaizdžiai tam klanui priklauso.Aš pats tiesiogiai esu girdėjęs, jog tam tikras pareigas seimo kanceliarijoje asmenys gavo tik dėl to, kad yra Tėvynės sąjungos nariai, bet tik dėl to, jog jie yra mano vieni iš geriausių draugų, nenorėdamas gadinti santykių, aš neįvardinsiu jų.VSD vadovo poste žmogus, tik laikinai sustabdęs narystę Konservatorių partijoje, beje, prezidentas norėjo į šį postą nesusijusio su partijomis žmogaus, bet pamiršo visa tai.Tai taip gera tema diskusijoms, pagrindiniu klausimu iškeliant klausimą "Kodėl būtent su konservatoriais susijęs žmogus gauna prezidento palaiminimą, o ne pvz.: susijęs su Lenkų rinkimų akcija?".
Jei pastatytume į Tėvynės sąjungos vietą kitą partiją, atseit populistinę, kokios pasekmės jai būtų, sužinojus, jog ją remia Dujotekana, kad jos narys užimą svarbų valstybės saugumui postą?Juk tai tada būtų tragedija, visa mass media skambėtų, bet kai tokia neteisybe užsiima Tėvynės sąjunga, mass media prasižioja tik pusė lūpų ir tai labai tyliai ir trumpai.Vėl gi, kyla amžinas klausimas, KODĖL?Kas ją užtildo?
Tikrai nemanykite, kad žmonės kvaili ir pasiduoda Jūsų skleidžiamam melui.
Rašyti komentarą